uzaylı istilasında yapılması gerekenler

Yazan: Emre Çetinkaya

HØGHHEIM olarak uzay ve uzaylı konusuna yaklaşımımız ortada. Olası bir uzaylı istilası ise her zaman dünyayı tehdit eden bir konu. Peki insan ırkı olası bir istila durumunda ne yapmalı? Nelere dikkat etmeli? Bu ve bu konuyla ilgili detayları. HØGHHEIM Blog'ta derledik. Bunları nereden biliyorsunuz diye sormayın. 👽

uzaylı formu nasıl olacak?

Bu konu aslında en merak edilenlerin başında geliyor. Holywood bize bu konuda kendi yaklaşımını sundu. Alien ve Skyline gibi hafızalara kazınan birçok filmde uzaylıların Holywood'un gözünden bir tasvirini gözlemlemiştik. Bu tasvir dünyada kabul görmüş durumda olsa da tabii ki gerçekle bir ilgisi yok. Bunun ötesinde uzaylıların formuyla ilgili herhangi bir gerçek bilgi yok. Ancak haklarında bilinen iki şey; zeki ve kendilerinin farkında olacak olmaları. 

 

uzaylı istilasında yapılması gerekenler

Öncelikle hangi amaçla Dünya'yı ziyaret ettiklerini bilmiyoruz bunun kabulüyle birlikte hareket etmeliyiz.

kokunuza dikkat edin

Evinizde uzaylıların sizi göremeyeceği yerlerde saklanmayı düşünüyorsanız eğer, üzgünüm daha ilk lazerde öldünüz demektir. Uzaylı bu, babanın oğlu mu senin gözünün yaşına bakacak. Adamın silahını George Lucas bile hayal edemez, belki enerjisel bir şeyler gönderecek ne malum? Evde saklanmak elbette mantıklı ama sizi kokunuzdan bulmasın diye yer küre gibi kokabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken evinizde olası uzaylı saldırısına karşı bir kap çamur bulundurmak. Böylece uzaylılar evinize girdiğinde kendinizi çamurla kaplayıp, onlara dünyanın bir parçasıymışsınız imajı verebilirsiniz.

paniğin getireceği kaos

Evet, uzaylılar belki sizi öldürmez. Yani aslında öldürürler, sonuçta dünyayı istila etmeye gelmişler ama uzaylı sizi öldürmese de panik sizi öldürebilir. Olası uzaylı istilasında paniğe kapılmamaya dikkat etmelisiniz. Panikle balkondan kendinizi atmanız hiçbir uzaylıyı yok etmeyecek aksine sakat kalıp daha çabuk yakalanmanıza sebep olabilir.

kalabalıktan uzak durmaya çalışın

Olası bir uzaylı istilasında lütfen eş dost, akraba ile toplaşmak için park, meydan gibi yerlere akın etmeyin. Açıkçası artık dünyada tek siz varsınız. Geride bıraktıklarınız geride kalmalı. Olabildiğince şehirden, kalabalıktan uzaklaşın. Uzaylıların en keyif aldıkları şeylerden biri de topluca lazeri savurmaktır. Sonuçta makine bu enerji harcıyor, teker teker öldürmektense israf etmeden kullanmak isteyebilirler. Unutmayın, uzaylı da olsa onlar da karbonlardan oluşmuş olabilirler. Kısaca aklın yolu bir olabilir!

kahramanlığa gerek yok!

Olası bir uzaylı istilasında elinize babanızın beylik tabancısını alıp sokaklarda deli deli koşturmayın. En önce sizi indirirler açıkçası! Uzaylıların en nefret ettiği şeylerden bir tanesi numaradan kahramanlardır. Hadi birini ikisini vurdun, hepsine ömrün nerde yetecek! İlla kahramanlık yapmak isterseniz ana gemiyi bulun! Olay ana gemide, bunların ana gemisini patlattığın an hepsi ne yapacağını şaşırıyor ve kaçışmaya başlıyorlar. Yaz aylarında özellikle yapılan istilalarda ana geminin patlamasında %45 oranında kurtulma şansı olduğu gözlemlenmiştir. İlla kahramanlık yapmak isterseniz biraz strateji yapabilirsiniz.