yılbaşında izlenebilecek filmler! 🔔

Yazan: Emre Çetinkaya

Yeni yıl ya da yılbaşı denilince doğal olarak akıllara sıcak bir ev ortamı, dışarıda hafifçe yağan kar, şöminenin çıtırda sesi geliyor. Elbette, böyle zamanlarda içimizi ısıtacak film arıyoruz. kinnsich.com olarak size bu konuda rehberlik etmek için 2024 yılbaşına özel olarak bu yıl yeni yıla girerken izleyebileceğiniz 10 filmi listeledik. 

10. Gremlins (1984)

Gremlins (1984)

Kendi başına bir Noel filmi olmasa da Joe Dante'nin muzip canavar karışımı komedisi, karlı bir Norman Rockwell benzeri kasabada tatil sırasında geçiyor. Ayrıca Gizmo gibi sevimli bir evcil hayvanın Noel sabahı ağacının altında beklemesini kim istemez ki? Yani gece yarısından sonra onu beslemediğinizi varsayarsak...

9. Die Hard (1988)

Die Hard (1988)

New York polisi John McClane (Bruce Willis), karısını (Bonnie Bedelia) görmek için Los Angeles'a gider ve Alan Rickman'ın unutulmaz Cermen kötü adamı Hans Gruber (yanında tek kişilik bir ölüm makinesi bulan) sayesinde cehennemden gelen Noel ofis partisine katılır. çorabında bir parça kömür varken!). "Yippee ki-yay, ana---eee!" varken kimin "Ho, ho, ho!"'ya ihtiyacı var?

8. The Nightmare Before Christmas (1993)

The Nightmare Before Christmas (1993)

Tim Burton ve Henry Selick, Noel'den çok Cadılar Bayramı'na daha uygun görünebilirler, ancak bu korkunç stop-motion tatil masalının ustaları, göz kamaştırıcı bir şekilde hazırlanmışlar.

7. A Charlie Brown Christmas (1965)

A Charlie Brown Christmas (1965)

Bazı tatil filmleri gösterime girdiğinde kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Sizi sıcak, samimi bir nostalji yorganına sarıyorlar. Bana göre ve sanırım çoğunuza göre bu, o film. O Fıstık çocuklarının sonsuz bir döngüde sarsıntılı danslarını yapmalarını izleyebilir ve bundan asla bıkmazdım. Ayrıca, çocuk odasındaki en hüzünlü, yapraksız ağacı eve götürme isteği uyandıran bir film varsa, o film budur.

6. A Christmas Story (1983)

A Christmas Story (1983)

Tamam, biliyorum, bu kadar ileri giden birçoğunuz bunun 1 Numara olmamasından dolayı üzüleceksiniz. Ben de bunu seviyorum, özellikle de Ralphie'nin (Peter Billingsley) arkadaşının üç kere cesaretle dokunmaya cesaret etmesi dilini donmuş metal bir bayrak direğine dayadı. Bu yüzden lütfen resmi bir Red Ryder, karabina mekanizmalı, 200 atış menzilli model havalı tüfekle gözümü oyma!

5. The Muppet Christmas Carol (1992)

The Muppet Christmas Carol (1992)

The Muppets ve Jim Henson'ın atölyesi, A Christmas Carol'ın bu kürk ve keçe uyarlamasında Dickens'ı ele alıyor; Bob Cratchit rolünde Kermit, Bayan Cratchit rolünde Miss Piggy ve Ebenezer Scrooge rolünde Michael Caine yer alıyor. Bunun televizyonda daha sık yayınlanması için kime dilekçe vereceğiz?

4. Bad Santa (2003)

Bad Santa (2003)

Billy Bob Thornton, elf yardımcısı Marcus (Tony Cox) ile Noel arifesinde mağaza soymaya giden iğrenç, sarhoş bir Noel Baba/dolandırıcıyı konu alan bu morluk-kara komedide yumurta likörünü yükseltiyor. İşte çocukları uyuduktan sonra atacak bir şeyler arayan ebeveynler için bir tane.

3. How the Grinch Stole Christmas (1966)

How the Grinch Stole Christmas

Aşırı kafeinli Jim Carrey versiyonunu unutun; Chuck Jones'un Dr. Seuss klasiğinin TV için hazırlanmış animasyonu, (tekrar tekrar) izlemek isteyeceğiniz şeydir. "Grinch Noel'den nefret ediyordu - tüm Noel sezonu boyunca. Şimdi lütfen nedenini sormayın; kimse sebebini bilmiyor. Belki ayakkabıları çok dar olabilir. Ya da kafası tam oturmamış olabilir. tam anlamıyla berbattı. Ama bence en olası sebep kalbinin iki beden küçük olması olabilir."

2. Elf (2003)

elf 2003

Yüzyılın en iyi Noel filmi. Kabul ediyorum, yüzyıl o kadar da uzun olmadı ama yine de. Will Ferrell, babasını aramak için Kuzey Kutbu'ndan uzaklara giden iri yapılı bir elf rolünde paha biçilemez. Bu filme o kadar takıntılı bir yeğenim var ki, bir Aralık ayında bana filmi arka arkaya üç kez izlettirdi. Biraz umursamadım.

1. Home Alone (1990)

home alone

Yazar John Hughes, Uçaklar, Trenler ve Otomobillerle Şükran Günü'ne renk kattı. Evde Tek Başına'da, ailesi tarafından yalnız bırakılan ve bir çift beceriksiz hırsızla yüzleşmek ve onları alt etmek için yalnız bırakılan 8 yaşındaki Kevin McCallister'ın (tatlı Macaulay Culkin) öyküsüyle tatillere daha az duygusal bir yaklaşım getiriyor. . Dürüst olalım, yılın herhangi bir zamanında bunun tadını çıkarabilirsiniz.